Kézilabda

Nagy csatában győzte le a Ferencváros a Bukarestet

A női kézilabda Bajnokok Ligájában az Újév első mérkőzésén a Ferencváros a román bajnok CSM Bucuresti ellen lépett pályára az Elek Gyula Arénában.

A román csapatból 3 meghatározó ember is hiányzott, Dragana Cvijic, Alexandra Barbosa valamint Cristina Perianu.

A mérkőzést a Ferencváros kezdte jobban, öt perc után 4-3 volt az álllás a zöld-fehéreknek.

A következő öt percet 3-0-ra nyerte a Ferencváros, ezután Adrian Vasile kikérte első idejét. (7-3)

Ez jót tett a románoknak Neagu és Lazovic góljaival két gólra feljöttek, de Bölk és Schatzl találataival megint négy volt a különbség (9-5)

A 19. percre Lazovic góljával egy gólra jöttek fel a románok, így Elek Gábor is magához hívta a játékosait. (11-10)

Az időkérés nem tett jót a Fradinak, Pintea góljával először vezet a Bukarest. (12-13)

A Ferencváros próbálkozott az egyenlítéssel, de többször is Dedu védett.

Az utolsó percben Neagu 3. góljával már két gól volt a különbség, így a szünetben Ferencváros-CSM Bukarest 14-16

A második félidőben a Ferencváros igyekezett magát tartani, de Pinteával nem tudtak mit kezdeni. (17-18)

Tíz perc után Dembele góljával megint két gól volt a különbség a románoknak.

A 43. percben egyenlíteni tudott a Ferencváros, időt is kért másodszor Adrian Vasile (21-21)

Az időkérés a magyar csapatnak kedvezett. Dembele góljára, Bölk és Kovács Anett válaszolt így a második félidőben először vezetett a Ferencváros a 45. percben. (23-22)

A találkozó nagyon fordulatosan alakult, az utolsó 10 perc döntetlen állásnál kezdődött.

Öt perccel a mérkőzés vége előtt egygólos Fradi előnynél Elek Gábor időt kért. (27-26)

Az utolsó öt percben a zöld-fehérek már nem engedték ki a kezükből a mérkőzést. A végeredmény 31-27.

Borítókép: fradi.hu

Sport365.hu – Jól kezdett a Fradi, de a Bukarestnél az előny a szünetben

A női kézilabda Bajnokok Ligájában az Újév első mérkőzésén a Ferencváros a román bajnok CSM Bucuresti ellen lépett pályára az Elek Gyula Arénában. A román csapatból 3 meghatározó ember is hiányzott, Dragana Cvijic, Alexandra Barbosa valamint Cristina Perianu. A mérkőzést a Ferencváros kezdte jobban, öt perc után 4-3 volt az álllás a zöld-fehéreknek.